CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 MLCC Multi Layer Chip Capacitor IC Electronics Components
Shenzhen Weitaixu Capacitor Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : Samsung
Model Number : CL10A226MO7JZNC
Certification : Original Part
Place of Origin : Shenzhen, China
MOQ : 10000PCS/Reel
Price : Contact us for Latest Pricing
Payment Terms : T/T, Western Union, Paypal, Wechat Pay
Supply Ability : 1000 Reels per Week
Delivery Time : 2~5 Working Days (Subjected to availability of Stock)
Packaging Details : 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Capacitance : 22uF
Tolerance : ±20%
Rated Voltage : 16V
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C
Packing : 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Temperature Coefficient : X5R
Product Type : MLCC SMD Ceramic Capacitor
Size : 0603
Description : CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603
Contact Now
CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 SMD Ceramic Capacitor MLCC Multi Layer Chip Capacitors
Samsung Reliablility Test and Judgement Condition :
Product Technical Specifications :
Part Status Active
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 22uF
Tolerance 20%
Voltage 16VDC
Dielectric X5R
Technology Standard
Microwave Application No
Construction Flat
Termination Style Pad
Number of Terminals 2
Case Style Ceramic Chip
Dissipation Factor (%) 15
Size (mm) 1.6 X 0.8 X 0.7
Package/Case 0603
Minimum Operating Temperature (°C) -55
Maximum Operating Temperature (°C) 85
Packaging Tape and Reel
Product Length (mm) 1.6
Product Depth (mm) 0.8
Product Height (mm) 0.7
for product datasheet, CONTACT US directly.
Product Tags:
ceramic disk capacitor
low voltage capacitor
Quality CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 MLCC Multi Layer Chip Capacitor IC Electronics Components for sale
CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 MLCC Multi Layer Chip Capacitor IC Electronics Components Images