1uF 16V 0603 Multilayer Ceramic Capacitor CL10A105KO8NNNC Surface Mount
Shenzhen Weitaixu Capacitor Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : Samsung
Model Number : CL10A105KO8NNNC
Certification : Original Part
Place of Origin : Shenzhen, China
MOQ : 10000PCS/Reel
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T, Western Union, Paypal, Wechat Pay
Supply Ability : 1000 Reels per Week
Delivery Time : 2~5 Working Days (Subjected to availability of Stock)
Packaging Details : 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Packing : 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Tolerance : ±10%
Rated Voltage : 16V
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C
Capacitance : 1uF
Temperature Coefficient : X5R
Product Type : MLCC Multilayer Ceramic Capacitor
Size : 0603
Description : CAP, 1uF, 16V, ±10%, X5R, 0603
Contact Now
CL10A105KO8NNNC CAP, 1uF, 16V, ±10%, X5R, 0603
MLCC Multilayer Ceramic Capacitor
Specifications :
Capacitance: 1uF
Tolerance: ±10%
Rated Voltage: 16V
Temperature Coefficient: X5R:EIA
Size 0603
Model Number: CL10A105KO8NNNC
Application: General Purpose
Our Advantages :
Part Number CL10A105KO8NNNC
Date Code Newest
Manufacturer/Brand Samsung
Lead Time 1-3 days
Quality Warranty 60-365 days
Unit Price Competitive and negotiable
Payment Paypal / TT / Trade Assurance
Shipment DHL, UPS, TNT, FedEx, EMS or Post
Distributor Shenzhen Weitaixu Capacitors Co Ltd
More Products Contact us directly
Characteristics data:
for product datasheet, CONTACT US directly.
Product Tags:
mlcc ceramic capacitors
high frequency ceramic capacitor
Quality 1uF 16V 0603 Multilayer Ceramic Capacitor CL10A105KO8NNNC Surface Mount for sale
1uF 16V 0603 Multilayer Ceramic Capacitor CL10A105KO8NNNC Surface Mount Images